Lenouš těsně před smrtí?

NE! Opravdu neumírám

Jen mi každý říkal, ať tu cestu hlavně přežiju

< class="a13ree-written-headline" data-speed="150" data-loop="0"> Blondýnka co se rozhodla sama opustit rodnou zem a poznávat svět

Lenouš

Lenka Hnátnická z Hnátnice. Nebo taky Léňa, Lenička, Lenouš, Lenoušek, Leňour, Lenouch, Lenkoslava, Lenin a Hnáta. Za 27 let už jsem stihla posbírat spoustu přezdívek, ale za všemi se skrývá jedna normální holka z vesničky ve východních Čechách, která je sotva na mapě a shodou okolností se jmenuje stejně jako já.

A proč Lenouš těsně před smrtí?

Vzniklo to úplnou náhodou jako odpověď na reakce okolí, že se jedna malá modrooká blondýnka rozhodla sama poznávat svět. Tato stránka slouží jako můj cestovní deník. Deník, který bych ráda zaplnila zážitky a ukázala, proč mě lákají všechna ta místa, ze kterých spoustě lidem vstávají vlasy na hlavě hrůzou, jen o nich slyší.
A jestli se nebojím? Jasně že jo a nejvíc toho, že budu jednou litovat, že jsem to neudělala, i když jsem měla tu možnost. Protože proč ne? Peněz nebudu mít nikdy dost, jazyk se doma stejně nenaučím a nikdy nebude vhodnější doba, než je právě teď!

Něco o mě

let
už jsem tu
knížek
jsme přečetla
cm
končím nad zemí
km
jsem najednou uběhla
mám blonďatých vlasů

Odkud pocházím

A Jak to celé začalo?

Ještě před pár lety jsem si neuměla představit, že budu lítat po světě s krosnou na zádech a spát někde pod širákem. Vždyť jsem se i na týden k moři balila do kufru většího než jsem já sama. Jenže v roce 2017 jsem se poprvé vydala na cestu jen s batohem na zádech a zjistila, že ke štěstí nepotřebuju všechny ty věci, které mě doma obklopují. Že nejlepší jídlo není z nejdražší restaurace, protože i suchej chleba chutná tak nějak líp, když ho jíte na útesu při západu slunce. Že nejlepší hotel je ten pod hvězdami a že ty nejlepší zážitky často nestojí ani korunu. A nemusí být jen pozitivní, hlavně když jsou intenzivní. Protože z nich se stanou ty vzpomínky, které možná časem vyblednou, ale nikdy na ně nezapomenete.
Od té doby jsem stihla stopovat v Ázerbajdžánu, spát pod širákem na Ukrajině, uprostřed noci hledat hostel v Maroku, brodit řeku v Gruzii, nebo vyrábět sýr u pastevců. Pozorovala jsem hvězdy z marocké pouště, z pláže na Srí Lance, nebo v horách na Malorce. Ale chtěla bych vidět víc. A kdo ví, kam mě tenhle šílený nápad zavede. Třeba nakonec zjistím, že na hvězdy se nejlíp kouká z Hnátnice. Ale pokud to nevyzkouším, nikdy to nezjistím.

Co mě baví a motivuje

Jóga

Pružnost, flexibilita, síla. Všechno to vám jóga přinese. A pak taky spoustu vyražených dechů, když se snažíte přesvědčit své tělo, že umíte víc než si myslí.

aerialhoop

Aerial hoop

Jak nejlépe pracovat se strachem? Postavit se mu! Proto, i když se bojím výšek, dobrovolně visím hlavou dolů pěkný kousek nad zemí a snažím se nepustit. 

běhání

Když milujete jídlo, musíte milovat i sport. Jinak by to dopadlo špatně. Špatně pro váš zadek.

pečení

Jestli v něčem opravdu nevynikám, tak je to vymýšlení a nakupování dárků. Proto párkrát do roka peču. Ale ve skutečnosti to vůbec neumím, i když poctivě sbírám recepty od babičky.

čtení

Knížky a kočky. To je moje. Jen to moc nejde dohromady. 

P1030931-1024x576

být princeznou

Proto jsem se vydala do světa s batohem, do kterého se mi vejdou tři trička a veškeré zkrášlování spočívá v tom, že se několikrát do týdne snažím učesat a když už jde do tuhého, mám sebou i dvě řasenky.