Ciclismo e Gellato Mio!

GIRO d´italia!

„Zase do Itálie? Já už nechci!“

„Tak pojedeme na kola, na těch si v Itálii ještě nebyla!“

Kolo je jediný sport, který aktivně provozuju už od dětství. Jestli na něco nejsem dvakrát pyšná, tak je to jízda bez helmy a to, že jsem asi v deseti letech přejela psa. Oba jsme to přežili.
 
Jízda na kole je prostě jízda na kole. Nebo ne? Ještě donedávna pro mě kolo bylo spíš jen eko dopravní prostředek. Minulý rok se to pomalu začalo měnit a letošní výlet do Itálie byl doslova gamechanger.

Lenoušův nejdelší penis

První den byl deštivý a my unavení po dlouhé cestě. Zmohli jsme se akorát na výlet do Lidlu a na první gelatto. O to víc jsme se těšili na další den, kdy nás čekal výlet okolo Lago di Garda. Pěkný okruh, který má kolem 150 km. 

Po 30 kilometrech jsem uvažovala, zda jsem nepřecenila své síly. Po 40 kilometrech jsem si sundávala kalhotky (odřenej zadek) a po 50 kilometrech jsem se konečně rozjela. Od té chvíle už to bylo jen a jen boží.

Trasa je to moc pěkná a bez kopců. Téměř 800 nastoupaných metrů je na takovou vzdálenost skoro rovina. Jediný, kdo si jízdu neužil, byly moje spálené ruce. 

Jelikož nám to nestačilo, večer jsme zvládli ještě malou ferratu nad Rivou. Za odměnu jsem si dala dvojitou zmrzku. Večer jsme si v kempu uvařili večeři a padli do postele, teda do stanu. To je tak, když si sebou vezmete matraci a peřiny, připadáte si jak doma v postýlce 😁.

pohodička u lago di tenno

Druhý den jsme si udělaly pohodičku u Lago di Tenno, ke spáleným rukám mi tak přibyla ještě spálená záda 😅. Vytáhly jsme paddleboardy, koupili si meloun chytali vitamin D. Odpoledne jsme sjeli zpátky do Rivy na naši oblíbenou zmrzku a pizzu. 

Lenouš na Giro d´Italia

Říká se, že jízda na kole se nezapomíná. Moje třicetiletý já, co si poprvé nasadilo tretry a pořídilo nášlapy před pár týdny, úplně nesouhlasí 😁. Co víc si přát, než se skácet k zemi na Giro d´Itália před zraky desítek lidí? 
 
Na 12 kilometrech nastoupat přes 1000 m značí slušnej kopec. Jak řekl Jára: „kopec jako blbec!“  Jenže já mám kopce ráda! Nebudu zas tak velká hrdinka, chvílemi to bylo slušný peklo 🔥. Pár italských dědoušků, který mě předjížděli, na mě křičelo„Grande! Grande!“ a vyjela jsem to o půl hodiny dřív, než jsem měla v plánu. No a pak jsem si tam přede všema dala na držku 😂 #naslapynejsoukamos. K mému velkému překvapení se mi nikdo nesmál a hned ke mě přiběhlo několik pánů, kteří mě začali zvedat ze země 😁.
 
Cyklistika 🚴‍♀️v 🇮🇹 je radost a má styl 🦄. Oblečení vyladěné do detailů, všichni se usmívají a mávají. Nikdo na vás naštvaně netroubí a máte téměř 💯přednost 🥳. 

Napsat komentář