#Blecha&Hnáta

Morava

MORAVA, ROAD TRIP, CYKLO TRIP A BURČÁK

Připaveni?
 #BlechaaHnata tentokrát ne nikde v exotice, ale v Česku.
  
Žádný hledání hostelu, žádný medvědi, morčata ani kajaci. Žádný volání policie nebo spaní v poušti. Zkrátka žádný drama a žádná sprcha. Za to samej remont, mlha, spousta srandy a ještě víc kafe.
No podívejte se sami, jak jsme to s Veronika zvládly v Česku 🙆‍♀️😇

Máme za sebou stopování v Gruzii, výrobu sýrů v Ázerbajdžánu, spaní na pláži na Ukrajině nebo v poušti v Maroku. Ale o tom vám povím někdy jindy. Dnes bych vás chtěla vzít na menší výlet po jižní Moravě.
 
Často se mě někdo ptá, kde beru peníze na cestování. Tato otázka pramení z představy, že cestování musí být drahé. A víte co? Nemusí. Jde jen o to, jaké jsou vaše priority a co jste ochotni obětovat pro zážitky. Pokud to jsou peníze, může vás cestování vyjít hodně draho. Pokud je to pohodlí, teplá sprcha a klidný spánek, jde to někdy i bez peněz. To není tento případ, ale toto je malá ukázka toho, jak si užít čtyři dny za pár stovek.
 
Moje výbava? Auto, kola, stan, vařič, dobrá nálada a parťák, který nechrápe. Benzín nás ve dvou vyšel levněji než vlak, spaní ve stanu místo v hotelu bylo free a ještě s výhledem na vinice. Vajíčka, těstoviny s tuňákem nebo jogurt s ovocem levněji než steak v restauraci. Bez sprchy jsme to zvládly, ale bez kafe ne. To nám rozpočet „mírně“ navýšilo (nebylo jedno😄). Ale co by to bylo za život, kdybychom si to jednou za čas neudělali hezký?
 
Někde jsem si přečetla, že většina lidí si pamatuje 10 % z toho, co čte, 20 % z toho, co slyší, 30 % z toho, co vidí, 50 % z toho, co slyší a vidí, 70 % z toho, co řeknou, a 90 % z toho, co dělají.
 
V ideálním světě bych vás vzala sebou na výlet a vy byste to se mnou za/pře/žili. To bohužel nejde, ale statisticky je stále lepší to vidět, než o tom jen číst, takže dost řečí a koukněte na fotky.
 
A co vy? Jste ochotni při cestách obětovat pohodlí, nebo peníze? Dejte vědět do komentáře.😉

Napsat komentář